Jak funguje sálavé vytápění průmyslových hal?

Při vytápění průmyslových objektů lze zvolit několik variant, přičemž každá má své výhody i nevýhody. Jedním z nejefektivnějších způsobů je sálavé vytápění světlými infrazářiči, které nachází své uplatnění nejen při vytápění hal, ale také jej lze použít k vytápění venkovních prostor, jako jsou terasy, nebo venkovní pracoviště.

Světelné infrazářiče vytápějí prostor vyzařováním tepelné energie, která se po dopadu na předměty nebo osoby mění v teplo. Primárně tedy není ohříván vzduch ve vytápěných prostorách, ale přímo osoby a předměty včetně stavebních konstrukcí. Tento způsob vytápění je velice ekonomický a úspory energie při vytápění hal infrazářiči dosahují 50 %.

Výhodou, kterou má sálavé vytápění je také to, že nedochází k přetápění podstřešních částí prostor stoupáním ohřátého vzduchu nahoru a různé zóny lze vytápět na různé teploty. Během několika minut po spuštění je dosaženo 100% vyzařovaného výkonu, což znamená rychlé dosažení požadované teploty. Světelné infrazářiče také mají tichý chod, což zajisté oceníte.